fbpx

PIEGI pod lupą

Dziś temat, z którym nie każdemu po drodze. Plamki, które pokrywają skórę twarzy i ciała. Mają najróżniejsze odcienie i choć dodają charakteru, musisz wiedzieć, że są oznaką, że Twoja skóra wymaga specjalnej troski.

Piegi  Od najmłodszych lat wiemy, że są bardzo charakterystyczne. Już Ania z Zielonego Wzgórza zrobiła wokół nich prawdziwą burzę 

Czy wiesz, że ich występowanie jest uwarunkowane genetycznie? W genach zapisane jest, jaki rodzaj melaniny produkuje Twoja skóra.
Co ciekawe! Piegi nie występują u niemowląt, prawda?
Nie znamy niemowlaka z piegami. Dlaczego? Ponieważ aby się ujawniły, konieczna jest ekspozycja skóry na promieniowanie UV.

Mają przy tym zdolność zanikania lub powiększania się zakresu ich występowania.

Podobają Ci się? Super.
Jeżeli jednak nie lubisz się z piegami, to możesz ograniczyć ich ilość unikając opalania się, nosząc kapelusz z szerokim rondem, czy stosując krem z wysokim filtrem.

Musisz wiedzieć, że Twoje piegi stanowią również dla Ciebie pewnego rodzaju ostrzeżenie. To jednoznaczny sygnał, że Twoja skóra jest bardzo wrażliwa, więc automatycznie jesteś w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na np. czerniaka. Jeżeli więc masz piegi, dbaj o siebie, szczególnie teraz, latem. Wyjeżdżając na urlop spakuj kremy z filtrem powyżej 30 SPF i kapelusz 🙂 A gdy tylko zauważysz niepokojące zmiany, skonsultuj je!

 

MedBeauty & Orthos

ul. Szybka 5C
50-541 Wrocław

E-Mail

medbeauty@orthos.pl

Telefon

Rejestracja: +48 503 606 602

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 8-20