fbpx

Lipolife 3G – liposukcja laserowa

Przedstawiamy rewolucyjną technologię LipoLife 3G, która umożliwia redukcję tkanki tłuszczowej z brzucha, ud, pleców, podbródka, a także innych obszarów ciała (np. w przypadku ginekomastii u mężczyzn). Zabieg polega na odessaniu tłuszczu z newralgicznych punktów, podczas którego uzyskujemy wartościowe komórki, sprawdzające się doskonale podczas przeszczepów. Dzięki tej technologii, można wymodelować pośladki, piersi, kształt twarzy, przy jednoczesnym usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z obszarów, w których nie jest ona pożądana.

Przebieg zabiegu
W trakcie zabiegu nie zachodzi potrzeba stosowania całkowitego znieczulenia. Przy liposukcji najczęściej stosowana jest chwilowa sedacja dożylna, która całkowicie eliminuje niemiłe doznania podczas zabiegu. Cały zabieg nadzorowany jest przez anestezjologa.

Zabieg poprzedza konsultacja lekarska. Anestezjolog dokonuje oceny stanu zdrowia i kwalifikuje pacjenta pod względem rodzaju stosowanego znieczulenia. Lekarz realizujący zabieg rozpatruje z nim ewentualne możliwości  i zaznacza uważnie miejsca poddane zabiegowi.

Następnie zakładane jest wkłucie, przez które podczas zabiegu podane zostanie znieczulenie i leki. Po przewiezieniu Pacjenta na salę operacyjną, swoją pracę rozpoczynają równocześnie dwa zespoły.

W pobliżu miejsca wykonania zabiegu robione są nieduże nacięcia, przez które do tkanki tłuszczowej doprowadzane są kaniule ze światłowodem laserowym. Poprzez kaniule tłuszcz nasączany jest roztworem znieczulającym, mający również w swoim składzie substancje obkurczające naczynia krwionośne. Po 30 minutach od podania znieczulenia wkładana jest kaniula, w której znajduje się świecący radialnie światłowód. Przewagą lasera LipoLife 3G nad innymi przyrządami laserowymi jest funkcja jednoczesnego odsysania odizolowanych komórek tkanki tłuszczowej. Tak pozyskany tłuszcz znakomicie nadaje się do przeszczepu.

Zabieg można skończyć na samym odsysaniu. Można jednak przeszczepić wyizolowany tłuszcz w pośladki, piersi, a nawet twarz. Odessany tłuszcz przed przeszczepem jest oczyszczany, a później podany w miejsca zaplanowane przed zabiegiem.

Na koniec na nacięte miejsca zakłada się jałowe opatrunki. Pacjent może opuścić klinikę po ocenie jego stanu zdrowia przez lekarza anestezjologa.

Przygotowanie do zabiegu.

Aby móc poddać się zabiegowi LipoLife 3G wymagany jest potwierdzony ogólny dobry stan zdrowia oraz wykonanie następujących badań:

 • Morfologia z rozmazem,
 • Mocznik, Kreatynina,
 • AspAT, AlAT, GGTP,
 • Lipidogram,
 • Sód, Potas,
 • Glukoza,
 • Czas krwawienia, Czas krzepnięcia,
 • EKG.

Po zabiegu nie należy prowadzić pojazdów, jest to dozwolone tylko w przypadku znieczulenia miejscowego.

Przed zabiegiem należy sporządzić listę zażywanych leków, także tych bez recepty. Tydzień przed zabiegiem powinno się odstawić wszelkie leki przeciwbólowe, w przypadku leków na receptę – po konsultacji z lekarzem. Nie należy także spożywać alkoholu przez tydzień poprzedzający zabieg, a także ograniczyć palenie papierosów.

Powinno się pić około dwóch litrów wody dziennie na tydzień przed i po zabiegu.
W celu zminimalizowania zasinień, można zażywać tabletki z arniką przez 3 dni przed zabiegiem i tydzień po.

W dzień zabiegu:

 • Nie powinno się kremować ciała, twarzy oraz stosować makijażu. Nie powinno się także zakładać biżuterii.
 • Najlepiej założyć wygodne i ciepłe ubranie – rozpinana koszula byłaby odpowiednim wyborem.
 • Nie wolno jeść przez 4 godziny, ani pić 2 godziny przed zabiegiem.
 • Przed zabiegiem powinno się wziąć kąpiel bądź prysznic.
 • Na zabieg prosimy stawić się 30 minut przed ustalonym czasem.

Po zabiegu

 • Jeśli przepisano jakieś leki, powinno się je zażywać zgodnie z zaleceniami lekarza.
 • Jako profilaktyka zakażeń przepisywane są antybiotyki, zaleca się ich stosowanie przez 5 dni po zabiegu.
 • Po zabiegu Pacjent może odczuwać dyskomfort, w związku z czym można zażywać Paracetamol albo stosować zimne kompresy.
 • Normalnym zjawiskiem jest sączenie się płynu z miejsca nacięć, w takim wypadku wystarczy tylko zmienić wilgotny opatrunek.

MedBeauty & Orthos

ul. Szybka 5C
50-541 Wrocław

E-Mail

medbeauty@orthos.pl

Telefon

Rejestracja: +48 503 606 602

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 8-20