fbpx

Botox – usuwanie zmarszczek

Botoks to najsłynniejsza metoda wyrównania zmarszczek, zwłaszcza tych w górnej części twarzy. Uniemożliwia cyrkulację impulsów nerwowych płynących z mózgu do wybranych tkanek mięśniowych, które z kolei zaprzestają pracy, przez co nie fałdują się i nie marszczą. Toksyna ta znajduje również zastosowanie w leczeniu nadpotliwości. Cały zabieg trwa przeważnie do 20 minut, lekarz wstrzykuje substancje w niewielkiej porcji w kilka dokładnie wybranych punktów na twarzy. Zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej ma też działanie zapobiegawcze, gdyż dzięki nieznacznemu unieruchomieniu niektórych mięśni twarzy uniemożliwia powstanie tam bruzd mimicznych.

Dr Andrzej Kępa przygotował nowoczesną metodę Botox Lifting. Posłużono się w niej specyfikiem bogatym w kompleks odżywczy Anti-Aging i kwas hialuronowy w połączeniu z toksyną botulinową. W rezultacie podczas jednego zabiegu skóra zostaje wygładzona, a wszystkie małe zmarszczki znikają.

NAJLEPSZY ZABIEG

Zastrzeżona nazwa handlowa BOTOX i VISTABEL, odnosi się wyłącznie do leku oryginalnego firmy Allergan, na którym wykonane były wszystkie analizy medyczne konieczne do rejestracji danego leku. Firma Allergan to międzynarodowy lider w wyrobie substancji zawierających toksynę botulinową. Dbając o pewność bezpieczeństwa Pacjenta i najlepszą jakość, wszystkie zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej typu A przeprowadzane są wyłącznie z użyciem tych leków.

SZYBKIE EFEKTY

Rezultaty zależne są od osobistych cech pacjenta, a działanie Botoxu ujawnia się do 7 dni od zaaplikowania substancji. Efekt utrzymuje się przeważnie do 8 miesięcy i zależny jest od działania układu odpornościowego osoby i od prowadzonego przez nią stylu życia. Zabieg warto powtórzyć w momencie, gdy zauważymy ustąpienie efektów po ok. 6 miesiącach.

WIDOCZNA POPRAWA

Skóra staje się bardziej napięta i wygładzona, zmarszczki mimiczne zostają zniwelowane. Co więcej, podczas działania toksyny botulinowej na pewno nie powstaną nowe zmarszczki w obszarze zabiegowym. Twarz wygląda na młodszą, pogodniejszą i bardziej wypoczętą. Jeśli mamy rodzinną predyspozycję do bardzo mocno nasilonych zmarszczek mimicznych, warto pomyśleć o zastosowaniu BOTOXU jak najwcześniej. Wówczas podanie minimalnych dawek preparatu działa jako profilaktyka powstrzymująca proces pogłębiania się zmian mimicznych na twarzy.
Dobrze zrobiony zabieg nie paraliżuje mięśni mimicznych, ale łagodzi ich skurcz, przez co twarz nadal zachowuje swój wyraz i zdolność do wyrażania emocji, ale bez widocznych oznak starzenia (zmarszczek i bruzd).

MedBeauty & Orthos

ul. Szybka 5C
50-541 Wrocław

E-Mail

medbeauty@orthos.pl

Telefon

Rejestracja: +48 503 606 602

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 8-20