fbpx

Leczenie nietrzymania moczu – MonaLisa Touch

Z powodu nietrzymania moczu cierpi w Polsce blisko połowa kobiet po 40 roku życia. Zalecamy naszym Pacjentkom skorzystanie z możliwości, jakie daje nam ultranowoczesny laser MonaLisa Touch. Dzięki niemu leczenie nietrzymania moczu stało się proste i bezpieczne, a co szczególnie ważne dla komfortu, przebiega praktycznie bezboleśnie.

Podczas zabiegu do pochwy wprowadzana jest specjalna końcówka, która kieruje promienie lasera na przednią ścianę pochwy, sąsiadującą bezpośrednio z pęcherzem moczowym. Pobudzane w ten sposób  tkanki rozgrzewają się, pobudzając kolagen do intensywnej produkcji.

W efekcie śluzówka staje się grubsza, zwiększona jest jej elastyczność, a zregenerowane tkanki budują na nowo podporę dla pęcherza moczowego. Zabieg laserem MonaLisa Touch jest całkowicie bezpieczny.

Jak przygotować się do zabiegu?
W tym procesie pomoże lekarz. Przede wszystkim wykona badanie ginekologiczne, przeprowadzi wywiad, wykona badanie cytologiczne.

Jak szybko pozbędziesz się problemu nietrzymania moczu?

Warto uzbroić się odrobinę cierpliwości, ponieważ proces tworzenia się nowych włókien kolagenu przebiega stosunkowo powoli, więc całkowity efekt leczenia widoczny będzie po upływie około 4 tygodni. Warto przy tym zauważyć, że im stopień zaawansowania choroby jest mniejszy, tym szybciej zauważalny będzie efekt końcowy. U większości naszych Pacjentek dla pełnego zadowolenia wystarcza jeden zabieg. W nielicznych przypadkach zabieg powtarzany jest po upływie miesiąca czasu.

Zabieg jest bezpieczny, jednak istnieje kilka przeciwwskazań do jego wykonania:

  • toczący się stan zapalny pęcherza moczowego
  • ciąża lub połóg
  • menstruacja
  • zranienia, owrzodzenia lub odleżyny śluzówki ścian i przedsionka pochwy;
  • przyjmowanie leków niektórych leków, takich jak retinoidy, tetracykliny, wyciąg z dziurawca lub nagietka;
  • ostra infekcja pochwy;

Jak szybko wraca się do pełnej sprawności?

Tu  cierpliwość nie jest potrzebna Po zabiegu laserem MonaLisa Touch nie jest konieczny żaden okres rekonwalescencji, jednak zaleca się zaprzestanie aktywności seksualnej na okres 7 dni, unikanie narażania się na infekcje intymne, stosowanie globulek z kwasem hialuronowym.

Nietrzymanie moczu – to już nie problem!

MedBeauty & Orthos

ul. Szybka 5C
50-541 Wrocław

E-Mail

medbeauty@orthos.pl

Telefon

Rejestracja: +48 503 606 602

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 8-20